Krzysztof Respondek podbił serca naszych mieszkańców

Sobota, 7 marca sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury wypełniona po brzegi. Okazja jak co roku – Dzień Kobiet. Długo zastanawialiśmy się kogo zaprosić w tym roku. Postawiliśmy w rozmowie z panem burmistrzem, że w Kaletach rok 2015 będzie rokiem artystów związanych ze Śląskiem. Krzysztof Respondek, aktor, piosenkarz i kabarecista związany z naszym regionem od urodzenia, miał już wystąpić u nas 3 lata temu, inne zobowiązanie nie pozwoliły artyście na zagranie koncertu w Kaletach. Jednak w tym roku udało nam się zaprosić tego przemiłego artystę, by uświetnił nam święto kobiet w MDKu.

Od samego początku było wiadomo, że będzie wesoło. Dla wykonawcy kontakt z widzem jest bardzo ważny, gdyż poprosił o pozostawienie oświetlenia na sali by widzieć twarze publiczności. Chcę widzieć dla kogo występuję, muszę mieć kontakt z widownią, tym bardziej, że jest pełna sala. Co innego w teatrze, ale tutaj w Kaletach? – powiedział. Było rzeczywiście koncertowo. Doskonale przygotowany repertuar wokalny, do tego przezabawne monologi i cytaty rozbawiły publiczność do łez. Panie miały możliwość wystąpienia na scenie za co zostały nagrodzone płytami. Tak zabawnego i dobrego koncertu w Kaletach nie było dawno, a po nim artysta jeszcze długo nie opuszczał sali rozmawiając, udzielając autografów i pozując do wspólnych zdjęć. Dziękujemy publiczności za tak liczny udział i zapraszamy do korzystania z oferty programowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

Marian Lisiecki