Z działalności Chóru Sonata

42-660 Kalety
ul. Lubliniecka 2

(0-34) 352-73-04
mdkkalety@wp.pl

Święta Bożego Narodzenia to już tradycyjnie bardzo pracowity czas dla wszystkich śpiewających artystów większej i mniejszej wagi. Nie inaczej było i w naszym chórze Sonata, gdzie praktycznie w każdą niedzielę okresu bożonarodzeniowego mieliśmy przyjemność w różnych kościołach śpiewać kolędy i pastorałki.

Już chyba staje się tradycją, że w święto Trzech Króli kolędujemy w naszej parafii w Kaletach Jędrysku. W tym roku ponownie zaśpiewaliśmy tradycyjne kolędy polskie oraz kolędy i pastorałki z różnych miejsc na świecie. Koncert zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem wraz z zebranymi słuchaczami przy akompaniamencie naszej pani organistki kolędy „Cicha noc”. Po koncercie, na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalety spotkaliśmy się razem przy kawie i ciepłym posiłku w restauracji Kasyno. Bardzo dziękujemy.

W następnych tygodniach chór Sonata kolędował w parafii pw. Św. Trójcy w Koszęcinie na zaproszenie proboszcza ks. Krzysztofa Rzeźniczka, oraz w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) na zaproszenie proboszcza ks. Antoniego Zająca.

To nie były pierwsze występy naszego chóru w tych parafiach, gdyż w ubiegłym roku w okresie postu prowadziliśmy w nich Drogi Krzyżowe. Dziękujemy proboszczom tych parafii za zaproszenie nas, przemiłe ugoszczenie, uznanie wysokiego poziomu artystycznego naszych koncertów i za ponowne zaproszenia na następne koncerty.

Mieliśmy również przyjemność kolędowania podczas mszy świętej w przepięknie odnowionej parafii pw. Św. Franciszka w Miotku na zaproszenie proboszcza ks.Antoniego Swadźby. Bardzo dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym przyjaciołom i stałym słuchaczom za udział w naszych koncertach oraz za wiele miłych słów w naszym kierunku, daje nam to energię i motywację do dalszej pracy na chwałę naszego chóru.

Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu chóralnego, ludzi muzycznie wrażliwych, na cotygodniowe nasze próby w poniedziałki o 16.00 do MDK w Kaletach.

CZEŚĆ PIEŚNI I MUZYCE CHÓR SONATA Bogdan Łazaj