TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA KALETY 2019

42-660 Kalety
ul. Lubliniecka 2

(0-34) 352-73-04
mdkkalety@wp.pl

Dnia 2 czerwca 2019 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zielona Sosna w Kaletach – Zielonej, w ramach imprez XXI Dni Kalet przeprowadzony został w plenerze wody i lasu kolejny turniej szachowy „O Puchar Burmistrza Miasta Kalety”. Turniej ten ma już swoją coroczną tradycję i cieszy się renomą na Śląsku o czym świadczy dość liczny udział gościnnie grających zawodników. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zielona Sosna w Kaletach w plenerze graliśmy po raz pierwszy, pogoda nam dopisała, chciało by się rzec niezwykłe miejsce. Impreza zgromadziła na starcie 27 zawodników z czego Kalety reprezentowało 7 zawodników. Gościnnie wystąpili zawodnicy z: Rudy Śląskiej, Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich-Gór, Lublińca, Piekar Śląskich, Częstochowy, Woźnik i Koszęcina.

Obsada zawodów była dość silna. Grał 1 zawodnik z normą kandydata na mistrza, 6 szachistów posiadało kategorię szachową pierwszą i 11 graczy posiadało okręgowe kategorie szachowe. Rozegrano 8 rund po 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą tegorocznego „Pucharu Burmistrza” został zawodnik Strzybniczanki Tarnowskie-Góry Aleksander Kliber uzyskując 6,5 pkt. Na miejscu drugim uplasował się Marek Zychowski reprezentant Sparty Lubliniec 6,5 pkt. Miejsce trzecie zajął Mateusz Płonka, mieszkaniec Kalet, reprezentujący na codzień klub TKKF Boronovia Boronów z dorobkiem 6,0 pkt. Kolejność następnych nagrodzonych zawodników przedstawiała się następująco: 4. Marcin Kozłowski, 5. Jarosław Pietrucha, 6. Kazimierz Tchórzewski, 7. Andrzej Majczyna, 8. Jerzy Drej, 9. Jan Nowakowski. W turnieju wyróżniono również juniorów do lat 14-tu. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został reprezentant klubu Strzybniczanka Tarnowskie-Góry Michał Fronczek. Na miejscu drugim uplasował się Adam Wandor a na trzecim Szymon Łodziński. Kolejność następnych nagrodzonych juniorów była następująca: 4. Ignacy Fronczek, 5. Maciej Gruca, 6. Jan Wandor i 7. Oliwier Loewe. Najlepszą zawodniczką turnieju była Pani Anna Dudek z Kalet.

Z zawodnikami przywitał się Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Zawody pomógł przygotować i przeprowadzić Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki.